Rezervasyon Yap

MerkezANT

Antalya Şehir Merkezi Transfer

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan önemli turizm şehirlerinden birisidir. Eski Yunan ve Roma uygarlıklarından pek çok ize rastlanabilecek doğa ile iç içe bir yerdir. Kış mevsiminde bile Antalya’da denize girmek mümkün olduğundan çoğu soğuk iklim turistlerinin tercihleri arasındadır. Şehri gezebilmek için en az 4 günü bu şehre ayırmak gerekmektedir. Ama Antalya’ya gitmişken denizin de tadı çıkarılacağından 5-6 gün ideal olabilir.

Antalya’da Ne Yenir?

Antalya’da yenebilecek pek çok yemek vardır. Balık severler için balık yemekleri, dondurmalar, şiş, köfte, tahinli piyaz akla gelen ilk yemeklerdir. Yöresel yemekleri denemek isteyenler için ise yine pek çok farklı yemek bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesi arabaşı çorbası, keşkek, tahinli piyaz, topak kızartma ve nohutlu kelle paçadır.

Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya’ya gidildiyse yapılacak önemli şeyler listesinde Manavgat Şelalesi’ni görmek, Oyuncak Müzesi’ni gezmek, Ters Ev Aksiyon Parkı’nda dolaşmak gibi aktiviteler yer almaktadır. Bu listeyi biraz daha açmak gerekecektir. Seyahat etmeyi sevenler rotalarını kendileri oluşturabilir.

Müzeler: Antalya Müzesi, Side Sualtı Müzesi, Oyuncak Müzesi, Soba Müzesi, Aziz Nikolaos Anıt Müzesi, Side Müzesi, Antalya Elmalı Müzesi

Meydanlar: Kaleiçi

Ulusal ve Milli Parklar: Güllük Parkı, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Atatürk Kültür Parkı

Kültür ve Sanat Merkezleri: Atatürk Evi Müzesi, Kaleiçi Müzesi

Plajlar: Tekirova Plajları, Koyaaltı Plajı, Ay Işığı Plajı, Phaselis Plajı, Patara Kumsalı, Kleopatra Plajı, Olympos Plajı, Lara Plajı

Mağaralar: Karain Mağarası, Beldibi Mağarası, Korsanlar Mağarası, Damlataş Mağarası, Dim Mağarası, Aşıklar Mağarası

Şelaleler: Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı, Manavgat Şelalesi

Alternatif yerler: Saklıkent Kayak Merkezi

Antalya Ulaşım

Yaşanılan şehir içerisinden tercih temel alınarak doğrudan Antalya’ya ulaşım sağlanabilmektedir. Kişinin kendi aracıyla ulaşım sağlayabilme olanağına ek olarak Antalya şehir merkezi havalimanı transfer olanakları da bulunmaktadır. Ayrıca Antalya transfer seçenekleri arasında Kemer (52 dakika), Konyaaltı (30 dakika), Kundu (30 dakika), Belek (34 dakika), Beldibi (36 dakika), Göynük (45 dakika), Kaş (300 dakika) ve Kalkan (320 dakika) gibi pek çok bölge de bulunmaktadır.

Ulaşım firmaları deneyimli personelleri ve özel araçları ile yolcuları taşımaya özen göstermektedirler. Bu ulaşım havalimanından sağlanabildiği gibi ikamet edilen başka şehirlerden ve Antalya içerisinde de sağlanmaktadır.