Rezervasyon Yap

KUNDU

Antalya Kundu Transfer

Kundu, Antalya'nın Aksu İlçesinde bulunan bir mahalledir. Şehir merkezine yakınlığıyla cazibe merkezi haline gelen Kundu Mahallesine ulaşım oldukça kolaydır. Antalya Kundu transfer 20 km uzunlukta olup, yaklaşık 30 dakika sürmektedir. 

Kundu da Nereler Gezilir?

Lara Bölgesi

Size verebileceğimiz ilk önerimiz Lara bölgesi. Lara'ya oldukça yakın olan Kundu'ya Antalya Kundu transfer ile kolayca ulaşabilirsiniz. Lara'nın sahip olduğu plaj, ülkemizin en uzun kumsallarından olup, uzun ve yemyeşil olmasıyla tercihleri üzerine çekmektedir.

Antalya'nın Simgesi Yivli Minare

İkinci olarak görülmesini tavsiye ettiğimiz yer Yivli Minare olacaktır. Yivli Minare Antalya Kaleiçin'dedir. Antalya'nın simgesi haline gelen Yivli Minareye Kundu Antalya transfer ile ulaşabilir, ayrıca Osmanlı konaklarının yanı sıra Selçuklu, Roma ve Bizans'dan kalma tarihi yer ve mekanları da gezebilirsiniz. Yivli Minare Selçuklular döneminde inşa edilmiştir. Daha önceleri Bizanslılar tarafından kilise olarak kullanılmıştır. Antalya'nın her yerinden Yivli Minareyi görebilirsiniz.

Kaleiçi

Kaleiçi'ne uğramışken Antalya Karatay Medresesi'ni de ziyaret edebilirsiniz. Celaleddin Karatay tarafından inşa ettirilen medresenin içine girdiğinizde o mistik havayı soluyabilirsiniz. Dış mimarisi ise oldukça dikkat çekicidir.

Antalya Yat Limanı

Size bir sonraki tavsiyemiz Yat Limanı olacaktır. Önceleri Antalya'nın ana limanı olarak kullanılan yat limanına Antalya havalimanı Kundu transfer ile rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bu limanı şimdiler de sadece yatlar kullanmaktadır. Buradan çayınız veya kahveniz ile güneşin batışını izlemek çok keyifli olacaktır.

Antalya Oyuncak Müzesi

Şimdi de en çok çocukların seveceği ama aslında her yaşa hitap eden Antalya Oyuncak Müzesi'ni tavsiye ediyoruz. Herkesin kendinden bir şey bulabileceği oyuncak müzesine Kundu Antalya havalimanı transfer bulunmaktadır. Çizgi film karakterlerine ait heykeller ve eski oyuncakları bulmanız mümkün.

Düden Şelalesi

Aşağı Düden ve Yukarı Düden olarak iki kola ayrılan şelale, Düden Çayında bulunur. Şelale de bulunan mağarayı da mutlaka gezmelisiniz. Çünkü bu mağaranın içinde buluna oyuklar çok ilginizi çekecektir. Hem eğlenecek hem de dinleneceksiniz. Burada hediyelik eşya alabileceğiniz küçüklü büyüklü dükkanlar ve mağazalar mevcuttur.

Antalya Ulaşım

Ülkemizin turizm denince ilk akla gelen şehirleri arasında olan Antalya'yı her yıl yerli ve yabancı olarak birçok turist ziyaret etmektedir.